TEKAPUR FIRESTOP 750 ml

TEKAPUR FIRESTOP 750 ml

Yanmayı Geciktirici Poliüretan Köpük
tekapur firestop
ÖZELLİKLERİ

TEKAPUR Köpük, çok iyi bir ses ve ısı izolasyonu sağlar. Tahta, beton, kiremit, metal, aluminyum gibi bir çok yapı malzemesine mükemmel yapışma sağlar. Ancak polietilen, silikon ve teflona yapışmaz.

KULLANIM ALANI

Ürün inşaat sektöründe doldurma, yapıştırma, izolasyon, montaj ve doğrama sektöründe doldurma ve monte etme amaçları için özellikle elektrik aksamı bölümlerinde, yanmaz kapılarda, vs. gibi yerlerde başarı ile kullanılır.

UYGULAMA ALANI

Uygulama yapılacak yüzeyin temiz, yağsız ve tozsuz olması gerekir. Kuru ve
pürüzlü/gözenekli yüzeyler nemlendirilmelidir. Kullanma sırasında en uygun ortam ısısı 20 – 25 °C arasındadır. Düşük ortam sıcaklıklarında poliüretan köpüğü ılık suya koyup (maksimum 40 °C) 20 dakika beklettikten sonra kullanınız. Kullanmadan önce tüpü ters çevirerek yaklaşık 20 kere çalkalayınız. Boşluklara sıkılırken köpüğün yaklaşık 2 – 3 misli şişeceği düşünülerek o oranda az miktarda sıkılmalıdır. Derinliği 5 cm’den büyük derzlerde önce bir kat sıkılmalı, o kat kuruduktan sonra ikinci kat köpük sıkılmalıdır. Kürlenmeyi
hızlandırmak için, yeni sıkılan köpüğün üzerine su spreylenebilir. Kurumuş köpüğün UV’den korunması gerekir. Tüpün içinde köpük kalırsa, tüpün ucundaki pipeti TEKAPUR CLEANER ile yada asetonla temizleyebilirsiniz. Kurumuş köpük, APURSIL CLEANER ile yada mekanik olarak temizlenebilir.

TEKNİK DÖKÜMAN
GÜVENLİK BİLGİ FORMU
SERTİFİKALAR
AMBALAJ ŞEKLİ

700 ml aerosol tüplerde

STOKLAMA ŞEKLİ

+10 °C ile + 20 °C arası sıcaklıkta kapalı yerlerde muhafaza
edilmesi tavsiye edilir. Ömrü yaklaşık 12 aydır. Tüpler mutlaka dik
olarak muhafaza edilmelidir. Yüksek sıcaklıklarda ürünün raf ömrü
kısalır.

Exit mobile version