(0216) 577 22 34 info@interkim.net İnönü Mah. Alpkaya Cd. No:58 Kestel Apt. D: 5, 34755 Ataşehir/İstanbul 08:00 - 17:30

U-SEAL 907

Düşük Modüllü, Derz Dolgu ve Yapıştırma Amaçlı Poliüretan Mastik DIN 18540/F – BS – ISO 11600 /F/25LM Sertifikalı
ÜRÜN TANIMI

U-Seal 907, kalıcı elastik, tek komponentli, tabanca ile uygulanan bir derz dolgu ve yapıştırma amaçlı poliüretan mastiktir. Ürün, havanın nemi ile düşük modüllü bir yapıştırıcı şekilde kürlenir ve çok yüksek yapışma değerlerinde, yaşlanmaya ve farklı hava koşullarına mukavim bir yapı oluşturur.
ISO 11600/F/25LM ve DIN 18540/F standartlarına göre belgelidir.

 

ÖZELLİKLERİ
 • Yüksek ısı değerlerinde dahi kalıcı elastiktir, sarkma yapmaz,
 • UV ışınlarına ve değişken hava koşullarına karşı dirence sahiptir,
 • Yapışkan değildir, üzerinde toz tutmaz,
 • Tabanca ile sıkılması, yüzey düzeltilmesi çok kolaydır,
 • Bir çok yapı tüzeyine mükemmel yapışma sağlar,
 • Yaşlanmaya ve ağır hava koşullarına karşı dayanıklıdır,
 • Bir çok su ve solvent bazlı boyalarla boyanabilir, (Boyama öncesi deneme yapılması tavsiye edilir)

Renkler : Beyaz / Gri / Siyah ( Diğer renkler isteğe bağlıdır )

TEKNİK DÖKÜMAN
GÜVENLİK BİLGİ FORMU
SERTİFİKALAR
Kullanım Alanları
 • Yatay ve düşey dilatasyon ve yapı derzlerinin doldurulmasında,
 • Prekast elemanlarında,
 • Dış cephe duvar ve kaplama derzlerinde,
 • Tuğla, duvar, ahşap, beton ve metal derzlerinin izolasyonunda,
 • Zemin, balkon, iç ve dış duvarlar ile kapı ve pencere etrafında ki boşlukların doldurulmasında,
 • Parapetlerde,
 • İstinat duvarlarında,
 • Çatılarda,
Uygulama Şekli

Yüzeyin Hazırlanması: Derzin yüzeyinin kuru, temiz ve yabancı maddelerden arındırılmış olması gerekir. Cam, metal ve diğer gözeneksiz yüzeyli materyallerin üzerinin astar, v.s. gibi yabancı bir madde ile kaplı olmaması ve bir solvent ile iyice temizlenmesi gerekir. Kalıp ayırma maddesi kullanılarak oluşturulmuş (Polietilen film hariç) precast elemanlarının yüzeylerinin uygulama öncesi kumlanması yada aşındırılarak bozulması; ancak yüzeyde ki kalan tanecik ve tozların temizlenmesi gerekir.

Astarlama: U-Seal 907, nerede ise tüm yapı elemanlarına, hatta astarsız (Primer) bile mükemmel yapışma sağlar. Ancak bazı tür tuğlalar, tabii taşlar, plastikler, boyalar, astar malzemeler ve bazı diğer yüzeyler yapışmaya karşı direnç gösterebilirler. Bu yüzden kullanıma başlamadan önce bazı testler ve denemeler yapmakta yarar vardır.
Derz yüzeyine 1 kat primer sürülmesi şeklinde uygulanır. (Gözenekli yüzeylerde U-Primer 110 ve düz yüzeylerde U-Primer 120 kullanılması tavsiye olunur).

Uygulama: Uygulamanın 5°-30°C arasında yapılması tavsiye olunur. Ürünü daha kolay kullanabilmek yada soğuk havalarda ki uygulamalarda, malzemenin özellikle kullanım öncesi yaklaşık 25°C’de muhafaza ediliyor olması gerekir.
Ürünün derz içinde serbest hareketini sağlamak için, uygulanan mastiğin derzin alt yüzeyine kesinlikle temas etmemesi gerekir. Bunu teminen uygun boyutta bir kapalı hücreli polietilen derz fitilinin derzin altına yerleştirilmesi gerekir.
En uygun astarın (Primer) derzin yanal kenarlarına sürülmesi, ancak bir müddet kurumasını beklemek suretiyle astar malzemeden açığa çıkacak solventin artan ortam ısısına bağlı olarak kurumamış poliüretan mastiğin içine hava kabarcığı üflemesine engel olunmalıdır.

ÖNEMLİ NOT :

Uygulamada mastiğin kesinlikle hem derzin kenar yüzeylerine, hemde altta ki fitile temas edecek şekilde sıkılması gerekir. Uygulama sırasında kartuşun ucunun mastiğin içinde tutularak uygulamaya devamlı ve sabit bir hızla sıkılarak devam edilmeli, böylece bünyeye hava girmesine engel olunmalıdır. Mastik kesinlikle kat kat sıkılmamalıdır, eğer böyle bir durum olursa, yine arada hava kalma ihtimali yüksek olacaktır.
Poliüretan mastik yüzeyinin uygun bir aparat ile pürüzsüz ve hem yan yüzeylere, hemde derzin altında ki fitile tamamen temas edecek şekilde düzeltilmesi gerekir. Bu düzeltmenin iyi bir şekilde yapılması, mastik bünyesinde kalmış olabilecek hava kabarcıklarınında patlamasına yardın edecektir. Eğer uygulama derzinin kenarlarının keskin ve düzgün olması istenir yada muntazam bir kenar istenirse maskeleme bandı kullanılmalıdır. Maskeleme bandının uygulamadan hemen sonra ve poliüretan mastik kurumadan once sökülmesi gerekir.

AMBALAJ ŞEKLİ

310 ml Aluminyum kartuşlarda : Kolide 12 kartuş
600 ml Alu-PE sosislerde : Kolide 20 sosis

STOKLAMA KOŞULLARI

U-Seal 907, orjinal ambalajında ve 5°- 25°C arasında ki serin ve kuru bir ortamda yaklaşık 12 ay muhafaza edilebilir. Sıcak, nemli ve direk güneş ışığı alan yerlerde muhafaza etmeyiniz.